Multicomp Pro MCPSRF0207FTDU0750 Res, 75R, 0.5W, Melf 0207
Tolerance
± 1%
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
75 ohm
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C
Voltage Rating
350 V