Multicomp Pro MCPNF43JTFX1500 Res N/W, Isolated, 1K5, 0.1W, 0603
Tolerance
± 5%
Height
0.55 mm
Length
3.2 mm
Max Operating Temperature
155°C
Power Rating
100 mW
Resistance
1.5 kohm
Voltage Rating
50 V
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Terminal Pitch
0.8 mm
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Network Circuit Type
Isolated
Resistor Case
0603 [1608 Metric]
Number of Resistor
4
Min Operating Temperature
-55°C
Width
1.55 mm