Multicomp Pro MCPNF42JTFY0150 Res N/W, Isolated, 15R, 0.0625W, 0402
Min Operating Temperature
-55°C
This spec is not available in the specification table.
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Width
1 mm
Length
2 mm
Number of Resistor
4
Power Rating
62.5 mW
Resistor Case
0402 [1005 Metric]
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Voltage Rating
50 V
Tolerance
± 5%
Terminal Pitch
0.5 mm
Max Operating Temperature
155°C
Resistance
15 ohm
Height
0.45 mm