Multicomp Pro MCPNF22JTFY1000 Res N/W, Isolated, 100R, 0.0625W, 0402
Power Rating
62.5 mW
Voltage Rating
25 V
Terminal Pitch
0.82 mm
Min Operating Temperature
-55°C
Height
0.35 mm
Number of Resistor
2
Width
1 mm
Resistance
100 ohm
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Max Operating Temperature
155°C
Length
1.2 mm
Tolerance
± 5%
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C