Multicomp Pro MCPNF22JTFY0680 Res N/W, Isolated, 68R, 0.0625W, 0402
Height
0.35 mm
Tolerance
± 5%
Length
1.2 mm
Resistance
68 ohm
Network Circuit Type
Isolated
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Power Rating
62.5 mW
Voltage Rating
25 V
Terminal Pitch
0.82 mm
Max Operating Temperature
155°C
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Min Operating Temperature
-55°C
Resistor Terminal
Convex
Width
1 mm