Multicomp Pro MCPNF22JTFY0470 Res N/W, Isolated, 47R, 0.0625W, 0402
infotip-icon
View other Resistor Networks dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Resistance
47 ohm
This spec is not available in the specification table.
Width
1 mm
Height
0.35 mm
Voltage Rating
25 V
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Power Rating
62.5 mW
Length
1.2 mm
Type
High Reliability
Min Operating Temperature
-55°C
Number of Resistor
2
Terminal Pitch
0.82 mm
Resistor Case
0402 [1005 Metric]
Resistor Terminal
Convex
Tolerance
± 5%
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Max Operating Temperature
155°C