Multicomp Pro MCPNF22JTFY0470 Res N/W, Isolated, 47R, 0.0625W, 0402
Network Circuit Type
Isolated
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
25 V
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Height
0.35 mm
Resistance
47 ohm
Min Operating Temperature
-55°C
Terminal Pitch
0.82 mm
Width
1 mm
Tolerance
± 5%
Max Operating Temperature
155°C
Length
1.2 mm