Multicomp Pro MCPNF22JTFY0220 Res N/W, Isolated, 22R, 0.0625W, 0402
infotip-icon
View other Resistor Networks dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Number of Resistor
2
This spec is not available in the specification table.
Resistor Terminal
Convex
Terminal Pitch
0.82 mm
Length
1.2 mm
Resistance
22 ohm
Width
1 mm
Type
High Reliability
Voltage Rating
25 V
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Resistor Case
0402 [1005 Metric]
Technology
Thick Film
Max Operating Temperature
155°C
Tolerance
± 5%
Height
0.35 mm
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Power Rating
62.5 mW
Min Operating Temperature
-55°C