Multicomp Pro MCPNF22JTFY0150 Res N/W, Isolated, 15R, 0.0625W, 0402
infotip-icon
View other Resistor Networks dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Type
High Reliability
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
25 V
Resistor Case
0402 [1005 Metric]
Width
1 mm
Number of Resistor
2
Network Circuit Type
Isolated
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Technology
Thick Film
Tolerance
± 5%
Resistance
15 ohm
Power Rating
62.5 mW
Height
0.35 mm
Length
1.2 mm
Max Operating Temperature
155°C
Min Operating Temperature
-55°C
Resistor Terminal
Convex
Terminal Pitch
0.82 mm