Multicomp Pro MCPKNPA5SJ0222AA9 Resistor, 2K2, 5%, 5W, Axial
Power Rating
5 W
Temperature Coefficient
± 300 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Voltage Rating
500 V
Operating Temperature Max
155 °C
Operating Temperature Min
-55 °C
Product Length
17.5 mm
Resistance
2.2 Kohm
Product Diameter
6.5 mm