Multicomp Pro MCPKNPA3WJ0150AA9 Resistor, 15R, 5%, 3W, Axial
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 400 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Voltage Rating
500 V
Operating Temperature Max
155 °C
Operating Temperature Min
-55 °C
Product Length
17.5 mm
Resistance
15 Ohm
Product Diameter
6.5 mm