Multicomp Pro MCPKNPA3SJ0330A19 Resistor, 33R, 5%, 3W, Axial
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 300 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Voltage Rating
500 V
Operating Temperature Max
155 °C
Operating Temperature Min
-55 °C
Product Length
16 mm
Resistance
33 Ohm
Product Diameter
5.5 mm