Multicomp Pro MCPKNPA1WJ0221A10 Resistor, 220R, 5%, 1W, Axial
Power Rating
1 W
Temperature Coefficient
± 300 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Voltage Rating
500 V
Operating Temperature Max
155 °C
Operating Temperature Min
-55 °C
Product Length
12 mm
Resistance
220 Ohm
Product Diameter
5 mm