Multicomp Pro MCMR08X4702FTL Chip Smd Resistor, Res, 47K, 1%, 0.125W, 0805, Ceramic
Tolerance
± 1%
Series
MCMR08
Resistance
47 kohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Voltage Rating
150 V