Multicomp Pro MCMR08X1403FTL Res, 140K, 1%, 0.125W, 0805, Ceramic
Resistance
140 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V