Multicomp Pro MCMR08X122 JTL Res, 1K2, 5%, 0.125W, 0805, Ceramic
MCMR
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
1.2 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm
Voltage Rating
150 V