Multicomp Pro MCMR08X1000FTL Chip Smd Resistor, Res, 100R, 1%, 0.125W, 0805
Tolerance
± 1%
Series
MCMR08
Resistance
100 ohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Tolerance
± 1%
Series
MCMR08
Resistance
100 ohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Voltage Rating
150 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V