Multicomp Pro MCMR06X9091FTL Res, 9K09, 1%, 0.1W, 0603, Ceramic
Resistance
9.09 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
75 V