Multicomp Pro MCMR06X8201FTL Res, 8K2, 1%, 0.1W, 0603, Ceramic
Resistance
8.2 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
75 V