Multicomp Pro MCMR06X4752FTL Res, 47K5, 1%, 0.1W, 0603, Ceramic
Resistance
47.5 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
75 V