Multicomp Pro MCMR06X331 JTL Res, 330R, 5%, 0.1W, 0603, Ceramic
Resistance
330 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
75 V