Multicomp Pro MCMR06X304 JTL Res, 300K, 5%, 0.1W, 0603, Ceramic
Resistance
300 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
75 V