Multicomp Pro MCMR06X3011FTL Res, 3K01, 1%, 0.1W, 0603, Ceramic
Resistance
3.01 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
75 V