Multicomp Pro MCMR06X2551FTL Res, 2K55, 1%, 0.1W, 0603, Ceramic
Resistance
2.55 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
75 V