Multicomp Pro MCMR06X2203FTL Res, 220K, 1%, 0.1W, 0603, Ceramic
Resistance
220 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Qualification
Voltage Rating
75 V