Multicomp Pro MCMR06X1803FTL Res, 180K, 1%, 0.1W, 0603, Ceramic
Resistance
180 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
75 V