Multicomp Pro MCMR06X154 JTL Res, 150K, 5%, 0.1W, 0603, Ceramic
MCMR
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
150 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Length
1.6 mm
Width
0.85 mm
Voltage Rating
75 V