Multicomp Pro MCMR06X12R0FTL Res, 12R, 1%, 0.1W, 0603, Ceramic
Resistance
12 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
75 V