Multicomp Pro MCMR06X1200FTL Res, 120R, 1%, 0.1W, 0603, Ceramic
View Brand
Brand:
MULTICOMP PRO
Model:
MCMR06X1200FTL
Technical Data Sheets
Technical Data Sheet (668.96KB) EN
Specifications
View other
Surface Mount Resistors
dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Find Selected Specs
Series
MCMR
Resistance
120 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Qualification
AEC-Q200
Voltage Rating
75 V