Multicomp Pro MCMR06X1101FTL Res, 1K1, 1%, 0.1W, 0603, Ceramic
MCMR
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
1.1 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Length
1.6 mm
Width
0.85 mm
Qualification
Voltage Rating
75 V