Multicomp Pro MCMR04X7152FTL Res, 71K5, 1%, 0.0625W, 0402, Ceramic
Resistance
71.5 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V