Multicomp Pro MCMR04X6201FTL Res, 6K2, 1%, 0.0625W, 0402, Ceramic
Resistance
6.2 kohm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V