Multicomp Pro MCMR04X6043FTL Res, 604K, 1%, 0.0625W, 0402, Ceramic
Resistance
604 kohm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Qualification
Voltage Rating
50 V