Multicomp Pro MCMR04X47R0FTL Res, 47R, 1%, 0.0625W, 0402, Ceramic
Resistance
47 ohm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Qualification
Voltage Rating
50 V