Multicomp Pro MCMR04X4023FTL Res, 402K, 1%, 0.0625W, 0402, Ceramic
View Brand
Model:
MCMR04X4023FTL
Resistance
402 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V