Multicomp Pro MCMR04X3832FTL Res, 38K3, 1%, 0.0625W, 0402, Ceramic
Resistance
38.3 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V