Multicomp Pro MCMR04X3402FTL Res, 34K, 1%, 0.0625W, 0402, Ceramic
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCMR
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
34 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Length
1.02 mm
Width
0.5 mm
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V