Multicomp Pro MCMR04X3301FTL Res, 3K3, 1%, 0.0625W, 0402, Ceramic
Resistance
3.3 kohm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Qualification
Voltage Rating
50 V