Multicomp Pro MCMR04X27R4FTL Res, 27R4, 1%, 0.0625W, 0402, Ceramic
View Brand
Model:
MCMR04X27R4FTL
MCMR
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
27.4 ohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Length
1.02 mm
Width
0.5 mm
Voltage Rating
50 V