Multicomp Pro MCMR04X2491FTL Res, 2K49, 1%, 0.0625W, 0402, Ceramic
Resistance
2.49 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V