Multicomp Pro MCMR04X1873FTL Res, 187K, 1%, 0.0625W, 0402, Ceramic
Resistance
187 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V