Multicomp Pro MCMR04X1622FTL Res, 16K2, 1%, 0.0625W, 0402, Ceramic
View Brand
Model:
MCMR04X1622FTL
MCMR
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
16.2 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Length
1.02 mm
Width
0.5 mm
Voltage Rating
50 V