Multicomp Pro MCMR04X1053FTL Res, 105K, 1%, 0.0625W, 0402, Ceramic
View Brand
Model:
MCMR04X1053FTL
Series
MCMR
Resistance
105 kohm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Qualification
Voltage Rating
50 V