Multicomp Pro MCMF0W8FF510JA20 Metal Film Resistor, 51 Ohm, 125mW, 1%
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 1%
Voltage Rating
200 V
Resistance
51 Ohm