Multicomp Pro MCMF0W8FF4991A20 Metal Film Resistor, 4.99KOHM, 125mW, 1%
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 1%
Voltage Rating
200 V
Resistance
4.99 Kohm