Multicomp Pro MCMF0W4FF3921A50 Metal Film Resistor, 3.92KOHM, 250mW, 1%
Power Rating
250 mW
Product Range
MCMFW4 Series
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 1%
Voltage Rating
250 V
Resistance
3.92 Kohm