Multicomp Pro MCMF0W4FF1800A50 Metal Film Resistor, 180 Ohm, 250mW, 1%
Power Rating
250 mW
Product Range
MCMFW4 Series
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 1%
Voltage Rating
250 V
Resistance
180 Ohm