Multicomp Pro MCMF0W4FF1200A50 Metal Film Resistor, 120 Ohm, 250mW, 1%
Power Rating
250 mW
Product Range
MCMFW4 Series
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 1%
Voltage Rating
250 V
Resistance
120 Ohm