Multicomp Pro MCMF0W4DF7871A50 Res, 7K87, 0.50%, 250MW, Axial
Power Rating
250 mW
Product Range
MCMFW4
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 0.5%
Voltage Rating
250 V
Operating Temperature Max
155 °C
Operating Temperature Min
-55 °C
Resistor Type
Precision
Product Length
3.5 mm
Resistance
7.87 Kohm
Product Diameter
2.5 mm