Multicomp Pro MCMF0W4DF2051A50 Res, 2K05, 0.50%, 250MW, Axial
Power Rating
250 mW
Product Range
MCMFW4 Series
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 0.5%
Voltage Rating
250 V
Operating Temperature Max
155°C
Operating Temperature Min
-55°C
Resistance
2.05 Kohm